Ekinoks Gümrük Müşavirliği

Müşterilerine hizmeti en hızlı şekilde sunan firmamız, uygulama ve takip aşamalarında mevzuata uygun, güvenilir, sağlıklı şekilde hizmet vermektedir.

Bugün A karne’ye sahip gümrük müşavirlerimizle, uzman ve deneyimli personelleriyle danışmanlık hizmeti vermekte, siz müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktayız.

Misyonumuz: Ekinoks Gümrük Müşavirliği olarak müşteri memnuniyetinde hedefimiz bir gün değil her gün yüzünüzü güldürmek ve ilk günkü gibi özverili çalışmaktır. Sizlere en güzel hizmeti vermek yanında en doğru yolu seçerek hatasız ve dürüst iş anlayışımızla gümrük sektöründe yerimiz almış bulunmaktayız

Vizyonumuz: Yenilikçi akılcı sorumluluk sahibi yaklaşımımızla bölgemizde lider bir gümrük firması olmaktır.

Neden Ekinoks Gümrük Müşavirliği ?
Biz bir aile sıcaklığı kurabileceğiniz, her türlü sorunlarınızla ilk günkü gibi ilgilenen müşteri temsilcilerimizle birlikte hizmet vermekte olup, aynı zamanda kurumsal nitelikli bir firma olduğumuz için tercih edilmekteyiz.

Gümrükleme İşlemleri

Türk ekonomisinin önde gelen sanayici, denizci ve ithalatçı kurumlarının ithalat ihracat ve yatırım işlemlerinin; ön hazırlık, uygulama ve takip aşamalarında seri, güvenli ve verimli şekilde yürütülmesini üstlenmekteyiz.

Şirketimiz bu gümrükleme işlemlerinin tamamını bilgisayar ortamında gerçekleştirmekte olup, EDI(Elektronik Veri Transferi) programıyla elektronik ortamda hizmet sunmaktadır. Böylelikle tüm gümrük idareleri ile On-Line bağlantı sağlayarak, gümrükleme işlemlerinde maksimum hıza ulaşma hedefini gerçekleştirmektedir.

Dünya Ticaret Örgütü ve AB gibi uluslararası örgütlerin yayımları ve Türkiye’nin dış ticaret yaptığı ülkelerin mevzuatlarındaki değişiklikler de izlenmektedir.

Oluşturduğu bilgi bankası ile müşterilerinin gümrük işleyişlerini izlemekte ve gerektiğinde yeniden düzenlemektedir.gelecekte başlıyacak uygulamalar doğrultusunda hizmet sunduğu kurumlar için bilgilendirme eğitimleri düzenlemekte ve uygulama öncülüğü yaşatmaktadır.

GTİP SERVİSİ:
Gemsan mesleğinde tecrübeli elemanlarıyla gtip tespiti departlamı ile doğru ve güvenilir gtip tespiti yapmaktadır. Daha sonrasında bu gtip numaraları için gerekli tüm uygulamaları bizzat müşterilerimize aktarmakta ve işleyişin akışı için ön bilgiler doğrultusunda sizlere hizmet sunmaktadır.

  • Dahilde işleme, hariçte işleme, geçici çıkış, geçici kabul, ithal lisansları, kontrol belgeleri, yatırım teşvik belgeleri, ithalat ve ihracat ile ilgili mevzuat hakkında bilgi sunulması ve iş akışı, danışmanlık hizmetleri
  • Door-to-door işlemlerdir, siparişten itibaren tüm aşamaların takibi
  • Kara, deniz, demir yolu yurt içi ve yurt dışı nakliye organizasyonu
  • Ata karneli işlemler
  • Onaylanmış kişi statü belgesi alımı hakkında bilgi aktarımı
  • Bakanlık ve resmi kurumlardan izin belgelerinin alınmasında danışmanlık
  • Serbest bölge işlemleri